logotype
image12 image13 image14

 

Історичні корені ляльки-мотанки

 

 

Ще з часів сивої давнини лялька-мотанка була оберегом. Вперше вона
з’явилася, коли почали вирощувати льон – близько п’яти тисяч
 років тому!

 

  «Лялькою» називали перший обжинковий сніп, закручений особливим чином. Спочатку це був пучок із колосся, який залишали край поля. Він був прикрашеним різнокольоровими стрічками, як символ щедрого врожаю. Вже згодом із невижатого колосся почали робити ляльок, перемотуючи його рушниками чи старим одягом.

 

   Нині ж лялька-мотанка – це втілення добра та ніжності, єдності роду та любові до Батьківщини, надії та віри. Кожна – це неповторний твір майстра, який не має собі подібних. 

 

 

 

 


 

Магічне значення ляльки-мотанки

 

 

Ляльки-мотанки є магічними предметами, а зовсім не дитячими забавками. У народі така лялька – це символ родючості та продовження роду, тому вона може передаватися з покоління в покоління як оберіг.

 

   Прикро, та за останнє сторіччя магічна сила ляльки-мотанки значно втрачена. Тепер це стильний аксесуар, форма повернення до минулого чи просто естетичного задоволення.

 

   Технічний прогрес дозволив розмалювати обличчя мотанок та одягнути їх у сукні фабричного виробництва, тому канонічну ляльку-мотанку стало складніше знайти. Нині лялечки виготовляють під смак споживача, з тканини чи навіть з глини. Але тільки майстрині здатні виготовити справжні обереги, які зберігають всю силу та своє магічне призначення.

 

Такі ляльки-обереги допомагають підтримувати зв'язок із Родом, стають джерелом сили та натхнення. Саме тому в наші дні їх популярність росте!         Тепер оберіг можна купити вже готовим, або замовити його для конкретної людини для досягнення тільки доброї мети. 

 

 

 

 

 

Значення кольорів допоможуть зробити правильний вибір

 

 

 

червоний- колір життя, вогню, любові;      

 

 

 

 

 

синій - знак саморозвитку і творчості;

 

 

 

зелений - символізує збільшення багатства, здоров'я і душевних сил;

 

 

 

 

жовтий - колір пшениці, землі, сонця і фізичного світу;

 

 

 

золотий - колір любові Божої;

 

 

 

фіолетовий - це мудрість.

 

 

 


 

 

2019  Сайт Лесі Гронської, аутентична мотанка